مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

در خانه باز مي شود؛ مثل هميشه رأس ساعت، آقاي شوهر از در وارد مي شود. خنده اش مي گيرد. خبري هست؟ نه! هيچ خبري نيست و نه قرار است باشد اما خانه مثل هميشه نيست. بچه ها هم حتي عوض شده اند. دلشان مي خواهد بي خود بخندند. مادر را كه نگاه مي كنند بيشتر خنده شان مي گيرد... چه خبر است؟

▪ ايستگاه
زن مثل هميشه نيست. از كنار آينه بي تفاوت نمي گذرد. مي ايستد. نگاهي به خود مي كند، به صورتش؛ به دايره گردي كه زيرگرد خستگي مخفي شده، و همه چيز از اينجا آغاز مي شود؛ از نگاه كردن به خود.

▪ مدار صفر درجه

نگاه كن، نه به آسمان و نه به زمين، بلكه به خودت. آن هم نه از روي عكس ها و ميان جمع پر هياهوي آدم هاي داخل فيلم، بلكه از صفحه آينه!
فرقي نمي كند اين نگاه را من با نشاني يك پدر به آينه بيندازم يا تو به نام يك مادر يا شما كه مادر بزرگ يا پدر بزرگ يا بچه اين خانه هستيد. وقتي من و شما در هر جايگاهي كه قرار گرفته ايم نگاهي تازه به خود مي اندازيم و قبل از اينكه ديگران ما را ببينند خودمان را مي بينيم، اتفاقي كه چون سكه اي با لب هاي كج در گلوي زندگي مان گير كرده؛ رها مي شود و ما را با خود مي برد...

يكي از اين راه ها تغيير نوع پوشش در خانه است. در حالي كه ادعا مي كنيم افراد خانواده بيشترين درجه اهميت را براي ما دارند، اما اگر اين طور است چرا ما بدترين پوشش را در ميان اين عزيزترين ها داريم؟ هر چند نمي توان انتظار داشت با كت و شلوار و لباس شب در خانه گشت اما بي تفاوتي كامل به لباس هايي كه مي پوشيم هم مي تواند رنگ و لعاب زندگي مان را بگيرد. اگر نمي خواهيد اين اتفاق بيفتد رموز زير را به خاطر بسپاريد :

1. لباس هايتان را طبقه بندي كنيد
همان طور كه لباس هايتان را براي مراسم ختم، عروسي، مهماني هاي كوچك و بزرگ تقسيم بندي مي كنيد، اين برنامه ريزي را براي لباس هاي خانگي خود هم داشته باشيد، به اين صورت كه حتما لباسي براي نظافت خانه در نظر بگيريد. همچنين از پيشبند براي پخت غذا استفاده كنيد و به اين تقسيم بندي، لباس خواب را هم اضافه كنيد.

2. هماهنگ بپوشيد

نگاهي به لباس هاي خانگي كه در كمد داريد بيندازيد و ببينيد كدام يك از اين بلوز و شلوارها مي توانند با همديگر پوشيده شوند و به قول معروف ست شوند. با اين نگاه، لباس هايي كه احتياج به كامل شدن را دارند انتخاب كنيد.

3. حواستان به جنس لباس باشد

هر لباسي كه مي خريد بايد جنس خوبي داشته باشد. اما اين نكته درباره لباس هاي خانگي برخلاف تصور عموم مهم تر است چرا كه اين لباس ها بيشتر كثيف مي شوند و احتياج به شست وشوي بيشتري پيدا مي كنند. پس گول قيمت ارزان را نخوريد و سعي كنيد آنچه مي خريد جنس خوبي داشته باشد تا به زودي كهنه و بي رنگ و رو نشود.

4. در خانه، رنگي تر بپوشيد

هر كدام از ما يك رديف رنگي خاص در ذهن داريم اما خانه فضايي است كه چهار ديواري بودن و اختياري بودنش اين اجازه و جرأت را به ما مي دهد تا رنگ هاي ديگر را هم امتحان كنيم و رنگ هاي جديد را هم كثيف كنيم و در نگاه ديگران به خودمان تغييري ايجاد كنيم.

نوشته شده در دوشنبه 1390/4/13ساعت 8:10 توسط aseman790| (0) نظر

مهارت تشخيص لباس خوب و مرغوب

هميشه كيفيت يك لباس را قيمت آن مشخص نمي‌كند مخصوصا اينكه در اكثر فروشگاه‌هاي لباس اجناس با مارك‌هاي تقلبي زياد است. شما بايد پيش از خريدن لباس كيفيت آن را چك كنيد تا از مرغوبيت آن مطمئن بشويد. در اينجا نكاتي را براي شما ذكر مي كنيم تا بتوانيد به سرعت كيفيت لباس مورد نظر خود را تشخيص بدهيد :

1. اگر پارچه لباس طرح دار است، آن را كنترل كنيد تا مطمئن بشويد كه طرح و الگوهاي پارچه در قسمت دوخت و درزها، خصوصا در ناحيه شانه، يقه و جيب هاي دوخته شده به لباس، مرتب و يكدست باشد.

2.
پارچه را بالا ببريد و در مقابل نور نگاه كنيد و مطمئن بشويد كه بافت پارچه محكم است و نخ و تار و پود خراب يا شل نداشته باشد؛ اگر پارچه مهره دوزي يا پولك دوزي شده است، دقت كنيد كه آنها كاملا چسبيده و متصل به پارچه باشند.

3.
بافت و تار و پود پارچه را امتحان كنيد. تارهاي عمودي بايد مستقيم از بالا به پايين لباس باشد و تارهاي افقي بايد با زاويه ۹۰ درجه نسبت به آنها امتداد داشته باشد.

4.
پارچه هاي ضخيمتر و سنگين تر مانند پشم را مچاله كنيد تا ببينيد كه آيا به حالت اوليه برمي گردد. در اين صورت مقاوت پارچه را نسبت به چروكيدگي مي سنجيد.

5.
نگاه كنيد كه آيا تمام كوكهاي لباس محكم و درست است يا نه. شما بايد در هر ۲/۵ سانتي متر پارچه، حدود ۸ تا ۱۲ كوك ببينيد.

6.
به لبه هاي لباس دقت كنيد. لبه هاي دوخته شده لباس بايد تقريبا نامرئي و غير قابل مشاهده باشد. لبه پايين لباس بايد راست و مستقيم باشد و منحني يا چين خورده نباشد.

7.
قد پارچه را مقايسه كنيد: شلوار، پيراهن، دامن يا هر لباسي كه قصد خريد آن را داريد، از وسط درازاي آن تا بزنيد تا مطمئن بشويد كه دو طرف چپ و راست متقارن است. چك كنيد كه طرف چپ و راست يقه از نظر شكل و اندازه برابر باشد.

8.
اطمينان حاصل كنيد كه جيب هاي دوخته و وصل شده به لباس كاملا يكنواخت و صاف روي لباس قرار گرفته باشد و فاصله اي بين جيب و جلوي پارچه نباشد. وقتي كه لباس را در حالت عمودي نگاه مي داريد نبايد جيبها آويزان بشود.

9.
دقت كنيد كه آستر لباس با برش پارچه لباس منطبق باشد. آستر لباس بايد به طور يكنواخت قرار گرفته باشد و نبايد تا لبه انتهايي لباس امتداد داشته باشد.

10.
مطمئن بشويد كه دگمه ها و جادگمه ها محكم دوخته شده اند. معمولا هرچه پيراهن تعداد دگمه بيشتري داشته باشد، كيفيت بهتري نيز دارد. داشتن دگمه اضافي هم نكته مثبتي است.

11.
قبل از خريدن پيراهن آن را امتحان كنيد، دگمه هاي آن را كاملا ببنديد. دقت كنيد كه دگمه ها در جاي مناسب خود قرار گرفته باشد تا پيراهن در قسمت قفسه سينه از هم باز نشود.

12.
اگر لباس زيپ دارد، زيپش را چند بار بالا و پايين بكشيد تا مطمئن بشويد كه به راحتي و نرمي حركت مي كند و گير نمي كند. زيپ معمولا بايد به رنگ لباس باشد.

13.
در مورد لباس هاي زنانه، كمربند را چك كنيد. اگر لباس كمربند نازك ارزان قيمتي دارد، نشانه لباس ارزانقيمت و بدون كيفيت است.

نوشته شده در دوشنبه 1390/4/13ساعت 8:4 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog